Ben Silme

Ben yani diğer adıyla nevuslar cerrahi olarak alınabileceği gibi lazer ile de tedavi edilebilmektedir. Lazer ile alınacak benler iyi huylu olmalıdır. Epidermal ve dermal nevuslar (benler) lazer ile tedavi edilebilirken, çok derin kökü olan lezyonlar ve deri kanserleri ise cerrahi olarak çıkartılmalıdır. İyi huylu benler, deriden kabarık ya da deri seviyesinde olan benler, Er Yag lazer ile tek seferde iz bırakmadan tedavi edilebiliyor.

Lazerle ben tedavisi uygulama sonrasında 1 hafta sonucunda uygulama yapılan yerin hasarı tamamen gidecek, sadece hafif bir kızarıklık kalacaktır. Bu kızarıklık ise 1-6 ay arasında herhangi bir dönemde derinin aynı rengini alacaktır. Dolayısıyla aradan belli bir zaman geçtikten sonra bir işlem yapıldığı belli olmayacaktır.

Ben Tedavisi Neden Yapılır?

Benler değişim göstererek ve kanama yaparak önemli sağlık sorunu haline gelebilmektedir. Kanserojen yapıdaki kötü huylu yapılar farklı ben yapılarıdır ve mutlaka gecikilmeden müdahale edilmelidir. Bunun dışında herhangi bir sağlık sorunu oluşturmasa da estetik sıkıntı veren benlerden de kurtulmak kolaylıkla mümkündür. Lazerle ben aldırma işlemi oldukça yaygın bir uygulama olarak kullanılmaktadır. Fraksiyonel özellikli CO2 Lazer uygulaması uygulama kolaylığı, hasta konforu ve iyileşme sürecine avantajlı başlamayı sağlamasıyla bu alanda öne çıkmış bir cihaz ve tekniktir.

İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Yarım saat kadar süren bir seansın sonunda soğuk kompres uygulanır. Hastanın tedavi öncesi ve sonrası güneş ışınlarından korunması gerekmektedir. Lazerle ben aldırma sonrasında bu ayrıntılara dikkat edilmesi koşulu ile günlük yaşama derhal dönülebilir. Fraksiyonel fonksiyon özelliğinden bahsettiğimiz CO2 lazer uygulamasının ağrısız ve hızlı bir iyileşme süreci sağlaması en önemli artısıdır. Geçmişte uygulanan tedavilerde cildin tamamına ışın verilmesi durumu ortadan kalkmıştır.

Adres

Medya Mah. Tekel Caddesi 618. sokak ataşlar armada sitesi b blok altı

Telefon

(0534) 013-99-90

E-mail

liluzguzellikmerkezi@gmail.com

Insert Bilisim © 2024.
All rights reserved.

[trx_widget_instagram demo="1" demo_files="%5B%7B%22image%22%3A%22234%22%7D%2C%7B%22image%22%3A%22557%22%7D%2C%7B%22image%22%3A%22313%22%7D%2C%7B%22image%22%3A%22320%22%7D%5D" columns="2" columns_gap="15" links="none" follow="1"]